شروع عملیات تعریض جاده منطقه تفریحی پلاژ سد دز اندیمشک

هادی پور_سد دز نخستین سد از رشته سدهای چند منظوره است که بر روی رودخانه دز احداث شد و سازه آن در فاصله ۲۳ کیلومتری شمال شرقی شهرستان اندیمشک قرار گرفت است .

سد دز در همه ی فصلها و بویژه بهار برای سفر و بازدید می تواند خاطره ای جالب برای هر بیینده ای باشد. هرچند سد دز خود به تنهایی از نظر معماری و زیبایی منحصر به فرد است اما پلاژ این سد واقع در بخش الوار گرمسیری، که جاده دسترسی آن از روستای مهرزیل می گذرد یکی از نقاط بکر و دست نخورده برای گردشگری، تفریحات آبی و حتی کوهنوردی به حساب می آید.

متاسفانه بعد از انقلاب به دلایل مختلف توجه کافی به این منظقه نشده است و با آنکه از نظر جاذبه های گردشگری می توانست پتانسیل خوبی برای شهرستان بحساب بیاید، اما به دلیل عدم وجود جاده دسترسی مناسب تا کنون این مهم صورت نگرفته است.

شنیده ها حکایت از آن دارد که به همت نماینده محترم شهرستان جناب آقای فریدون حسنوند و همچنین با تلاش های چندین اداره از جمله فرمانداری شهرستان اندیمشک، امور عشایر؛بخشداری مرکزی؛جهاد کشاورزی؛ منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان اندیمشک در چند روز گذشته شاهد احداث و ترمیم و تعریض جاده قدیمی این منطقه بودیم که می تواند نویدی برای توسعه صنعت گردشگری شهرستان باشد.

وجود چند جزیره کوچک و بزرگ که روی آن‌ها انبوهی از درختان کُنار و بادام کوهی به چشم می‌خورد، جلوه خاصی به این منطقه داده است به گونه‌ای که جزیره بزرگ وسط دریاچه بامساحتی بالغ بر ۶۰ هزار مترمربع، چشم‌انداز زیبایی را به وجود آورده است.

این جزیره به دلیل موقعیت جغرافیایی خوب و مسطح بودن زمین آن، شرایط مناسبی را جهت احداث مراکز تفریحی و اقامتی و جذب گردشگران به منطقه فراهم آورده است.

این منطقه علاوه بر چشم اندازهای زیبای خود که حاصل وجود دره های ژرف، ارتفاعات بلند و دریاچه سد دز است، بخاطر امنیت آن می تواند محل مناسبی برای حضور خانواده ها جهت استقرار چند روزه برای استفاده از محیط بکر و گذراندن آخر هفته در کنار دریاچه دز باشد.

امیدواریم با وجود زحمات و هزینه هایی که برای توسعه این منطقه در نظر گرفته شده است جاده دسترسی به آن استاندارهای لازم را داشته باشد تا خانواده ها با خیالی آسوده مسیر بیدروبه تا پلاژ سد دز را طی کنند .

دیدگاهتان را بنویسید