اندیمشک نماینده برتر شرکت تراکتورسازی در استان خوزستان/افزایش بهره وری محصولات با مکانیزاسیون ماشین کشاو‌رزی

نماینده شرکت تراکتورسازی ایران در اندیمشک گفت: بهره وری محصولات با مکانیزاسیون می تواند تا چندین برابر افزایش یابد.

 

دکتراحسان رضایتی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ما در اندیمشک اظهار کرد: مکانیزاسیون به مفهوم کاربرد ماشین آلات در فرایند تولید محصولات کشاورزی است و یکی از مولفه های بسیار اثرگذار در فرایند تولید محصولات است.

 

وی افزود: در واقع مکانیزاسیون مدیریت منابع و عوامل تولید و تسریع امور است که موجب کاهش عمل های جانبی و بی اثر در تولیدات و تسریع مراحل سه گانه کشاورزی است.

 

دکتر رضایتی گفت: با مکانیزه کردن ابزارآلات و امور کشاورزی هم افزایش تولید و کاهش ضایعات داشته و هم بر کیفیت محصولات افزوده می شود.

 

وی عنوان کرد: با توجه به حجم کشاورزی ها در شمال خوزستان و شکل سنتی کاشت و داشت و برداشت آنها بهره وری محصولات با مکانیزاسیون می تواند تا چندین برابر افزایش یابد.

 

 دکتر رضایتی بیان کرد: نمایندگی شرکت تراکتورسازی ایران به عنوان تنها ترین تولید کننده تراکتور در کشور دوسال پیش در اندیمشک راه اندازی شد و در این مدت کم توانست نیازمندی های منطقه را به طور کارشناسی شده برآورده کند.

 

 نمایندگی اندیمشک با آنکه در نیمه دوم سال ۱۳۹۵ افتتاح شد توانست با جذب بیشترین اعتبار و بیشترین فروش تجهیزات کشاورزی بعنوان نماینده برتر استان معرفی شود.

 

 همچنین در سال ۹۶ با وجود کمترین زمین زیر کشت آبی در اندیمشک نسبت به حوزه شمال خوزستان از بین شوش با بیش از ۸۰ هزار هکتار زمین آبی و دزفول با بیش از ۶۵هزار هکتار زمین زیر کشت آبی و بطور متوسط استانی بعنوان فروشنده برتر استان انتخاب شود.

 

وی گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با جهادکشاورزی و شناسایی ظرفیت ها در منطقه نسبت به تولید و ارائه تسهیلات به کشاورزان اقدامات و فعالیت های چشمگیری صورت گرفته است که در سال ۱۳۹۷ نیز برای حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته تسهیلات با سود ۶% و دوره تنفس ۳ ساله ارائه خواهد شد که شاهد تحولی عظیم در بخش مکانیزه کشاورزی شهرستان و استان خواهیم بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید